Prague Education Center –
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
Více než jazyková škola
Viber/WhatsApp/Telegram: +420 777 077 110
Osobní účet
Пражский образовательный Центр

Městský soud v Praze zrušil ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví na náš návrh

Пражский образовательный Центр

Městský soud v Praze zrušil některá opatření Ministerstva zdravotnictví. Ochranná opatření, která mají zabránit šíření covidu-19, jsou podle soudce Martina Lachmanna nedostatečně odůvodněná. Jinými slovy: Ministerstvo není schopno přesvědčivě zdůvodnit, proč některá opatření vydává.

Městský soud v Praze zrušil část ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví na naši žádost. Soud vyhověl naší žalobě a části opatření, která bránila studentům v možnosti získat vízum pro studium v Česku, prostě zrušil. A to s okamžitou platností: Rozsudek byl vynesen 10. 9. s účinností od následující půlnoci, tedy 11. 9. od 00:00 hodin. Soudce přitom neobvykle rychle uvedení rozsudku v platnost okomentoval tím, že jde už o třetí v podstatě totožný rozsudek v řadě.

Bohužel ministerstvo hned ten samý den, 10. 9., vydalo nové opatření obsahující i pasáže, které soud v ten samý den zrušil, a to z velké části doslovně převzaté. Rozhodnutí soudu tak prakticky neplatilo ani jeden den.

Ministerstvo musí uhradit naši škole náklady řízení ve výši 17 342 korun, ale omezení pro školy a studenty zůstalo v platnosti.

Další vydaná opatření ministerstva byla zrušena na náš návrh Usnesením Městského soudu v Praze č. j. 15 A 80 / 2021 dne 27.10.2021.

Rozsudek č. j. 18 A 70 / 2021 ze dne: 10.09.2021 (PDF)
Informace v médiích: Opatření je nezákonné, rozhodl soud. Ministerstvo ho ten samý den vydalo znovu

Спасибо!
Ok
Спасибо!
Урок был отослан.
А еще у нас есть
онлайн-уроки
Посмотреть!
Na těchto stránkách jsou použity soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.  
Souhlasím!