Prague Education Center –
jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
Více než jazyková škola
Viber/WhatsApp/Telegram: +420 777 077 110
Osobní účet
Дата актуализации: 28.06.2021
Пражский образовательный Центр

Impotentní centrální banka ČR

Impotentní centrální banka ČR - 1

ČNB už 9 měsíců “nemůže” 

Máme informace o tom, že v ČNB se řeší závažné skutečnosti a porušení zákona ze strany pojišťovacích zprostředkovatelů. Prokázáné nezákonnosti nemůže ČNB vyřešit během několika měsíců a stale nejsou prošetřené skutečnosti nezakonného chování. Nečinnost kontrolního orgánu

poskytuje možnost porušovat zákon ale i poskytovat nelegální služby vázaným zprostředkovatelům.

Pojištění je nedílnou součástí migračního procesu a zahraniční studenti si vždy musí sjednat pojištění.

A důsledkem  nečinnosti kontrolního orgánu je to, že v současné době na trhu KZPC je 9 z 10 pojistných smluv sjednáváno s porušením zákona o distribuci pojištění.

Pojišťovací zprostředkovatele nabízí nelegální služby, například vyřízení nepravdivého potvrzení z banky, otevřeně to inzerují na oficiálních stránkách.

Česká Národní banka ve snaze zajistit stabilitu činnosti dohlížených subjektů (jak sáma tvrdí) nedokáže zamezit četná porušení ze strany pojišťovacích zprostředkovatelů.

 

Snad pomůže pilulka od guvernéra 

Je nám známo, že byla podána žádost na jméno guvernéra o prošetření nečinnosti odboru dohledu nad distribucí finančních produktů ČNB.

Přístup ČNB není jasný, protože obecně státní orgány by měly být přísnější a důslednější v dodržování zákonů. Aby cizinci měli příklad a věděli, že v České republice se dodržují zákony a v případě porušení následují kontrolní opatření a pokuty, ve vážných případech trestní stíhání.

Jak ale chtějí vyžadovat aby cizince dodržovali zákony, když sama ČNB nedokáže zajistit dodržení právního rámce ze strany pojišťovacích zprostředkovatelů. 

Máme informace o tom, že byly podané stížnosti i před publikacemi tohoto článku.

Takže momentálně jen zbývá doufat, že reakce guvernéra na podanou stížnost posune celou věc dál a Odbor dohledu nad distribucí finančních produktů konečně zajistí dodržení právního rámce ze strany pojišťovacích zprostředkovatelů.Другие записи в блоге
Спасибо!
Ok
Спасибо!
Урок был отослан.
А еще у нас есть
онлайн-уроки
Посмотреть!
Na těchto stránkách jsou použity soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.  
Souhlasím!